Skip to content Skip to footer

W góry na narty

Sezon zimowy w pełni, Polacy szukają ciekawych miejsc ze śniegiem, by móc szusować na nartach. Polskie góry (Sudety i Beskidy oraz Tatry) zapraszają i kuszą sztucznie naśnieżanymi bądź naturalnymi trasami zjazdowymi i biegowymi oraz świetnie wyposażonymi pensjonatami. Nic tylko spakować się i ruszać w góry.

Narty to nie wszystko

Oczywiście pakowanie i przygotowanie rodziny do wyjazdu na narty nie jest wcale takie proste. A same narty to najmniejszy problem, gdyż praktycznie przy każdym stoku narciarskim w górach umiejscowione są świetnie wyposażone wypożyczalnie sprzętu zimowego, gdzie amator białego szaleństwa znajdzie zarówno narty zjazdowe i biegowe, deskę snowboardową, jak i odpowiednio dobrane buty. Pakując się w góry, więcej uwagi musimy poświęcić ubiorowi dla całej rodziny, w tym przede wszystkim zaopatrzyć się w kurtki narciarskie.

Kurtki narciarskie

Zapewne podstawowym strojem, o którym nie możemy zapomnieć jest kurtka narciarska damska lub męska albo obie oraz dodatkowo kurtki dla dzieciaków, jeśli wyjeżdżamy rodzinnie. Damska kurtka narciarska znacznie różni się od stroju, w jakim kobiety wychodzą na zakupy. Przede wszystkim kurtki narciarskie damskie i męskie muszą być wygodne, lekkie, przewiewne, a jednocześnie ciepłe. Dodatkowo ważne jest by były idealnie dopasowane do sylwetki. Kurtki narciarskie damskie i męskie szyje się z przewiewnych tkanin w wielu kolorach, ważne, by barwa stroju pozwalała na bycie widocznym, stąd kolory neonowe lub bardzo intensywne , często wyposażone dodatkowo w elementy odblaskowe. Ważnym elementem kurtki są kieszenie zabezpieczone zamkami błyskawicznymi. Zaopatrując się w kurtkę narciarską, warto zastanowić się, czy jednocześnie dopasuje się do niej odpowiednie spodnie narciarskie, czy też stawia się na spodnie w stonowanych kolorach.

Ubiór narciarza

Gdy damska kurtka narciarska została już zakupiona, a męska od dłuższego czasu czeka na spakowanie, czas pomyśleć o reszcie stroju narciarza na który składają się bielizna termiczna, ciepłe skarpety, wygodny sweter, stylowa czapka i rękawice. Zatrzymajmy się na chwilę przy czapkach, które podobnie jak kurtka narciarska damska podlega sezonowym modom. Obecnie na stokach królują kolorowe czapy w pasy robione na drutach i zakończone sporym pomponem. Warto więc taką kupić, bo czegóż nie robi się dla mody.