Skip to content Skip to footer

Moda na wakacje w Polsce

Ostatnie lata to czas, w którym zmieniło się życie wielu osób i całych rodzin. Przewartościowaniu uległo wiele obszarów i trend ten nie ominął także turystyki. Polacy, nieco przymuszeni do tego, zaczęli na nowo odkrywać krajową ofertę turystyczną i spodobała się im ona na tyle, że ze szczerą radością odkrywają uroki Polski.

Trendy w turystyce

Prawdziwym hitem kilku ostatnich sezonów są polskie góry, w tym szczególnie Beskidy. Położone na południu kraju – Beskid Śląski i Beskid Żywiecki to prawdziwe bogactwo ciekawych szlaków turystycznych dla pieszych i rowerzystów, którzy po dniu pełnym wrażeń wybrać mogą najlepsze Szczyrk noclegi. Bałtyk znali niemal wszyscy, jednak moda na góry, zarówno w ramach weekendowego wypoczynku, jak i na regularne ferie zimowe i letnie, to prawdziwa niespodzianka dla wielu osób.

Jednym z ważnych elementów tego, że trend ten się utrzymuje, a nawet rozwija, jest atrakcyjne zaplecze turystyczne w tych regionach, które standardem nie odbiega od nadmorskich czy mazurskich kurortów. Wisła, Milówka, Żywiec i Szczyrk noclegi oferują w najwyższym standardzie, gwarantując turystom ofertę idealnie skrojoną na miarę ich potrzeb.

Czy trzeba podążać za modą?

Polacy, zamiast klasycznych hoteli, coraz częściej wybierają alternatywne formy noclegów. Przytulne i kameralne pensjonaty, zapewniające niemal rodzinną atmosferę albo Szczyrk apartament na najwyższym poziomie to powszechny dziś wybór. Szczyrk noclegi w swojej ofercie ma na każdą kieszeń, dlatego u gospodarzy w tym kurorcie górskim, znaleźć można każdą z tych alternatyw.

Wybierając Szczyrk noclegi, nie warto jednak podążać za modą, lepiej racjonalnie ocenić indywidualne potrzeby. Decydując się bowiem na Szczyrk apartament, wybór najczęściej pada na najwyższy standard i kompleksowe wyposażenie z kuchnią, w lokalu na nowoczesnym osiedlu. Nie zawsze jednak. Coraz częściej indywidualni gospodarze aranżują standardowe pokoje gościnne na apartamenty Szczyrk, wyodrębnione w ich domu rodzinnym.

Lato i zima to idealne momenty na to, aby przekonać się, że polska baza turystyczna w górach nie odbiega standardem nie tylko od nadmorskich kurortów, ale nawet od oferty z katalogów wakacji zagranicznych. Doceniając ten fakt, Polacy masowo odkrywają jej potencjał, wspierając dalszy, dynamiczny rozwój tej branży.