Skip to content Skip to footer

Modne wewnętrzne oświetlenie

Każdy, urządzając dom, zgodzi się ze stwierdzeniem, że dobieranie odpowiedniego oświetlenia do wnętrza nie jest łatwą sprawą. Istotne jest dopasowanie natężenia światła do funkcjonalności pomieszczenia, wybranie typu lampy, która sprawdzi się najlepiej oraz wybranie takiej lampy, która nie zaburzy harmonii i koncepcji na układ innych mebli w pokoju.

Propozycje oświetlenia wewnętrznego

Jeśli i Tobie wybranie oświetlenia spędza sen z powiek, niewątpliwie powinieneś bliżej zapoznać się z podanymi niżej propozycjami i rozwiązaniami.

Wolnostojące oświetlenie wewnętrzne – idealne jako dodatkowe źródło światła bądź główne oświetlenie w małym pomieszczeniu. Na rynku istnieje wiele typów wolnostojących lamp w różnych rozmiarach. Z łatwością można znaleźć takie, które zostały wykonane w stylu retro i dodadzą przytulnego charakteru pomieszczeniu lub stojące lampy na wysoki połysk. Jedynie od koncepcji całego wnętrza zależy, na jaki typ się zdecydujemy.

Wiszące lampy sufitowe – najpopularniejszy typ oświetlenia, ale i najbardziej funkcjonalny. Wystarczy powiesić lampę przy suficie, na odpowiednim dla nas poziomie i cieszyć się pięknie oświetlonym wnętrzem. Tu również istnieje szeroki wybór rodzajów, kształtów oraz rozmiarów takich lamp.

Dekoracyjne oświetlenie wewnętrzne

Innym typem oświetlenia wewnętrznego, na jakie można się zdecydować, jest dekoracyjne oświetlenie wewnętrzne. Należą do niego na przykład małe lampki, które są przepełnione ozdobami i pięknie prezentują się na różnego typu komodach bądź szafkach. Nie dają może mocnego i intensywnego światła, jednak ich wygląd rekompensuje mniejszą funkcjonalność.

Dekoracyjnym oświetleniem wewnętrznym są również lampki, które można umiejscowić przy lub na meblach. Dla przykładu lampki LED, które, przyczepione do lustra, dodadzą niepowtarzalnego stylu całemu wnętrzu. Modne są również lampki umocowane od spodu komody. Wprowadzają ciekawy element do pomieszczenia i wyglądają naprawdę gustownie.

Bakteriobójcze oświetlenie wewnętrzne

Szczytem funkcjonalności są lampy wykazujące bakteriobójcze działanie. Chociaż kojarzą się z masywnymi, brzydko wyglądającymi blokami, dzisiejsza technika poszła na tyle do przodu, że bakteriobójcze lampy wcale nie muszą psuć wystroju.

Na rynku istnieją podwieszane lampy zabijające bakterie, które idealnie wtapiają się w tło, dzięki czemu w ogóle ich nie widać na pierwszy rzut oka. Można zdecydować się również na stojące lampy bakteriobójcze. Dzięki swoim geometrycznym kształtom mogą urozmaicić pomieszczenie bądź, tak jak w przypadku podwieszanych lamp, po prostu wtopić się w całe pomieszczenie.