Skip to content Skip to footer

Narzędzie podglądu reklamy – co warto o nim wiedzieć?

Aby prowadzić skuteczne reklamy w AdWords w pierwszej kolejności należy zadbać o prawidłowe ich wyświetlanie, co wbrew pozorom wcale nie jest prostym zadaniem. Na szczęście firma Google oferuje swoim użytkownikom bardzo przydatne narzędzie podglądu reklamy, dzięki któremu można szybko sprawdzić, jak wyświetlają się poszczególne reklamy i czy są one w rzeczywistości widoczne dla użytkowników. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych reklamodawców, którzy chcą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat podglądu i diagnostyki reklam.

Jakie zadanie ma narzędzie podglądu reklamy?

W dzisiejszych czasach większość osób korzystających z AdWords chce dokładnie wiedzieć, jak w rzeczywistości sprawują się ich kampanie i co najważniejsze, jak prezentują się stworzone reklamy w wyszukiwarce Google. Podgląd i diagnostyka reklam Google to najlepsze rozwiązanie również dla tych osób, które chcą sprawdzić, dlaczego ich reklamy są niewyświetlane.

Dlaczego reklamy nie są wyświetlane?

Przyczyn chwilowego niewyświetlania reklam może być naprawdę bardzo wiele, dlatego też warto sięgnąć po narzędzie podglądu reklamy, aby poznać przyczyny naszego problemu. W wielu przypadkach głównym problemem jest oczywiście ograniczony budżet albo błędy przy ustawieniu lokalizacji dla wybranych słów kluczowych. Podgląd i diagnostyka reklam zaprezentuje nam nie tylko bardzo ważne informacje na temat wyświetlanych reklam, ale również wskaże przyczyny wstrzymania ich wyświetlania.

O czym należy pamiętać?

Przed skorzystaniem z podglądu AdWords warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że wyświetlane mogą być jedynie te reklamy, które zostały zaakceptowane przez Google. Podgląd i diagnostyka reklam dostępne są jedynie dla zaakceptowanych reklam. Warto również upewnić się, czy reklama albo cała grupa reklam jest włączona.

Czym jest google adwords ranking?

Google adwords ranking to specjalna wartość, która używana jest przede wszystkim do określania pozycji reklamy, a dokładniej rzecz mówiąc miejsca wyświetlania naszej reklamy w stosunku do konkurencyjnych reklam innych użytkowników. Google adwords ranking pozwala również szybko ustalić, czy dana reklama jest w ogóle wyświetlana. Google adwords ranking bierze pod uwagę nie tylko jakość reklamy w czasie danej aukcji, ale również progi rankingu reklamy oraz kryteria wyszukiwania.