Skip to content Skip to footer

Wynik jakości adwords – co warto wiedzieć?

Wynik jakości adwords najprościej rzecz mówiąc określa szacowaną jakość reklam, poszczególnych słów kluczowych oraz jakość samej strony docelowej. Z praktycznego punktu widzenia im lepsze wyniki jakości, tym mniej kosztowna jest reklama i co najważniejsze nasze witryny wyświetlane będą na lepszych pozycjach w wyszukiwarce Google.

Co warto wiedzieć?

Wynik Jakości AdWords liczony jest zawsze w skali od 1 do 10. W dużej mierze to właśnie dzięki temu parametrowi można oszacować przewidywany współczynnik klikalności oraz trafność reklamy. Jeżeli nasze reklamy, jak i również sama strona lepiej pasować będzie do wybranych zapytań, to automatycznie zwiększy się ich wynik jakości.

Jak prezentuje się wskaźnik wyniku jakości?

Wynik jakości adwords widoczny jest jedynie na poziomie wybranego słowa kluczowego. Na jego wpływ ma nie tylko przewidywany CTR, ale również trafność samej reklamy oraz jakość witryny, dlatego też warto zadbać o jej optymalizację pod kątem wybranych fraz. CTR to stosunek kliknięć reklamy do liczby jej wyświetleń. Warto wspomnieć o tym, że wskaźnik ten uwzględnia nie tyko nasze wyniki, ale również wyniki pozostałych reklamodawców. Z praktycznego punktu widzenia im wyższy CTR, tym najprawdopodobniej wyższe są również wyniki jakości reklamy adwords.

Gdzie można sprawdzić wynik jakości adwords?

Aby sprawdzić Wynik Jakości AdWords, należy wejść oczywiście w wybrane słowo kluczowe. Jak wspomniano powyżej, wynik jakości automatycznie przypisany jest do każdego słowa kluczowego. Jakość może być określana jako poniżej średniej, przeciętnie albo powyżej średniej.

Trafność reklamy kluczem do sukcesu

Aby podnieść wynik jakości adwords w pierwszej kolejności warto popracować nad trafnością reklamy. Na szczęście w tej materii Google AdWords daje naprawdę olbrzymie pole do popisu, dlatego też doświadczeni pozycjonerzy mogą naprawdę mocno popracować nad swoimi kampaniami. Warto skupić się przede wszystkim na tym, aby poznać potrzeby swoich potencjalnych klientów. Aby kampania była udana, trzeba oczywiście poznać słowa kluczowe, które wpisują nasi użytkownicy. Zaleca się również tworzenia takich grup reklam, które dotyczyć będą jedynie dość wąskiego zakresu oferowanych towarów i usług. Hasła wykorzystane w reklamie powinny być dość proste, intuicyjne i co najważniejsze, muszą zachęcać do działania.