Skip to content Skip to footer

Nowa branża na rynku

Od jakiegoś czasu można zaobserwować rozwój outsourcingu księgowości. Co to takiego? Pod tym pojęciem najczęściej występuje firma, która zajmuje się prowadzeniem księgowości dla swojego klienta. To dobre rozwiązanie zarówno dla tych wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność, jak i dla dużych przedsiębiorstw, którzy chcą powierzyć swoją księgowość profesjonalistom. Co obejmują takie usługi? Jak to wygląda w praktyce? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem. Naprawdę warto.

1. Prowadzenie księgowości

Usługa outsourcing księgowości to oddanie spraw księgowych zespołowi lub księgowemu z zewnątrz firmy. Nie jest on wówczas pracownikiem konkretnej firmy, nie przebywa w niej na co dzień – zajmuje się tylko doradztwem księgowym i rachunkowym.

Firmy, przedsiębiorstwa oraz korporacje chętnie podejmuje taką współpracę zarówno w sytuacjach jednorazowych, jak i na stałe. Outsourcing księgowości, mimo iż w Polsce nie cieszy się jeszcze dużą popularnością – to wśród osób, które korzystają z takich usług posiada bardzo dobrą opinię. Właściciele oraz pracownicy firm, którzy posiadają taką stalą współpracę, czują się znacznie bezpieczniej i pewniej, gdy wiedzą, że w każdej chwili mogą liczyć na pomoc doświadczonego księgowego.

2. Jak wygląda obsługa klienta?

W zależności od klienta i jego konkretnych potrzeb, outsourcing księgowości obejmuje takie zagadnienia jak np. usługi księgowe zgodnie, wypełniane deklaracji podatkowych, przygotowywanie sprawozdań finansowych, sporządzanie raportów, administrację finansową oraz wszelkie analizy finansowe. Do zadań mogą wliczać się jeszcze inne uzgodnione pomiędzy właścicielem firmy a firmą księgową.

Dużym plusem takiego rozwiązania, jest stała współpraca. Księgowy spoza firmy na podstawie przekazanych mu dokumentów – prowadzi księgowość, tym samym po czasie dobrze poznaje firmę oraz wszystkie sprawy związane z prowadzeniem ksiąg oraz sprawami finansowymi.

3. Nowoczesne rozwiązanie

Taka pomoc jest niezbędna w wielu firmach, dlatego warto podjąć współpracę ze sprawdzoną, doświadczoną firmą. To duże ułatwienie dla każdej firmy i przedsiębiorstwa, które oddaje wówczas „papierową pracę” doświadczonemu zespołowi.

To co dotyczy finansów, rozliczeń i płac w każdej firmie odgrywa kluczową rolę, dlatego też odpowiednie zadbanie o tą sferę jet niezwykle ważne w każdej branży.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z GLC