Skip to content Skip to footer

Nowoczesna myjka ultradźwiękowa

Utrzymanie higieny w miejscu pracy to podstawowe zadanie. Tylko w takiej sytuacji można liczyć na wysoką jakość oferowanych usług, czy też wytwarzanych produktów. Obecnie skorzystać można z wielu rozwiązań mających na celu wyczyścić używany sprzęt. Jednym z popularniejszych pomysłów są myjki ultradźwiękowe, które charakteryzują się coraz szerszym zastosowaniem.

Myjka ultradźwiękowa – co warto wiedzieć?

Przede wszystkim każda myjka to wysokiej jakości sprzęt wykorzystywany do czyszczenia różnorodnych powierzchni. Powszechnie tego rodzaju myjki określane są także jako wanienki ultradźwiękowe. Działają one dzięki wykorzystaniu wytwarzanych przez sprzęt fal dźwiękowych. Fale dźwiękowe roznosząc się wewnątrz wanienki, wchodzą w kontakt ze znajdującą się w niej wodą, czego rezultatem jest tzw. zjawisko kawitacji.

Współcześnie wanienka ultradźwiękowa może być wykorzystywana niemalże w każdej branży. Chociaż tego rodzaju urządzenia najczęściej kojarzone są z salonami kosmetycznymi, gdzie są używane do czyszczenia sprzętu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać myjkę w innym rodzaju działalności. Wystarczy, że czyszczony sprzęt zmieści się wewnątrz wanienki. Co jeszcze warto wiedzieć?

Jak dobrać idealną myjkę?

Tak, jak zostało wspomniane, myjka ultradźwiękowa może być wykorzystywana w różnych branżach. Z tego powodu każdy przedsiębiorca, zanim kupi myjką ultradźwiękową, powinien dokładnie zastanowić się, do czego będzie ona używana. Pierwsza i najważniejszą kwestią jest rozmiar wanienki. Współcześnie producenci zaoferować mogą zarówno bardzo małe urządzenia o pojemności kilkuset mililitrów, jak i duże przemysłowe sprzęty o pojemności kilkudziesięciu litrów.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić szczególną uwagę jest moc urządzenia oraz wykorzystywana częstotliwość. Obydwa z tych czynników mają bezpośredni wpływ na efektywność myjki ultradźwiękowej. Im większa moc urządzenia, tym większa jego skuteczność! Oznacza to, że sprzęt o bardzo dużej mocy sprawdzi się doskonale w przypadku poważnych zabrudzeń. Z drugiej strony częstotliwość zwiększa precyzję czyszczenia. Jeżeli częściej czyszczone są niewielkie elementy, to będzie to najważniejszy czynnik.

Myjka ultradźwiękowa w domu

Obecnie producenci mogą także zaoferować bardzo niewielkie urządzenia o pojemności kilkuset mililitrów. Sprawdzają się one doskonale do użytku domowego.

Tego rodzaju myjki mogą być wykorzystywane do czyszczenia biżuterii, okularów, czy też innych niewielkich przedmiotów znajdujących się w domu. Usuną one brud, kurz i tłuszcz.

Myjki ultradźwiękowe dostępne są w ofercie Beautysystem.pl