Skip to content Skip to footer

Obsługa księgowa na najwyższym poziomie

Jeżeli jesteś niezadowolony ze swojej księgowej, warto rozejrzeć się za dobrym biurem rachunkowym. Taka opcja posiada wiele zalet. Chociażby taką, że praca zawsze musi być zrobiona. Gdy zatrudniamy pracownika, gdy pójdzie na urlop lub zwolnienie, zostaniemy z niewykonaną pracą, natomiast w biurze rachunkowym pracownicy wzajemnie się zastępują i dlatego nie może dojść do takich sytuacji.

Obsługa kadrowa

Biura rachunkowe Katowice posiadają w swojej ofercie między innymi obsługę kadrową. Jest to doskonała opcja dla dużych przedsiębiorstw, jak i małych firm. Pracownicy obsługujący kadry, doskonale znają przepisy Prawa Pracy i będą służyli nam pomocą. Przepisy te są dość skomplikowane, dlatego trudno samemu we wszystkim się orientować.
Obsługa kadrowa obejmuje między innymi: tworzenie dokumentów związanych z zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników, takich jak: umowa o dzieło, umowa zlecenie, umowa o pracę, czy świadectwo pracy. Jak wiadomo, dokumenty te muszą być wystawione w odpowiednim terminie, a biuro rachunkowe Katowice zadba o to, by wszystko było zrobione na czas. Pracownicy zajmują się także zgłaszaniem pracowników oraz ich rodziny do ZUS oraz ich wygłaszaniem.
Biura rachunkowe zajmują się także na życzenie klienta prowadzeniem akt osobowych.

Profesjonalnie naliczane płace

Biura rachunkowe w swoim wyposażeniu posiadają programy płacowe, które są na bieżącą aktualizowane. W związku z tym istnieje mniejsze ryzyko popełnienia błędów i niepotrzebnych korekt. Programy takie pilnują również, by zwolnienia chorobowe były naliczane zgodnie z przepisami. Pilnują wieku pracownika, aby ilość dni była prawidłowo naliczona. Bo pracownikowi, który skończył 50 lat przysługuje 14 dni wynagrodzenia chorobowego, w innych przypadkach są to 33 dni.
Do obsługi płacowej należy między innymi: profesjonalne tworzenie list płac, wyliczanie wynagrodzeń dla pracowników, tworzenie dodatkowych list płac związanych z dodatkowymi wypłatami, takimi jak: nagrody świąteczne czy premie. Poza tym biura tworzą deklarację do ZUS oraz różnego rodzaju pisma i korekty.

Profesjonalna księgowość

Księgowość Katowice to najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy. Biuro nie tylko zajmie się obsługą księgową, ale także będzie Cię reprezentowało na wszelkich kontrolach, na przykład Urzędu Skarbowego czy ZUS. Do zadań księgowych będzie należeć także: prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, sporządzanie deklaracji PIT 11 rocznych dla pracowników, sporządzanie deklaracji VAT, czy bieżąca ewidencja operacji gospodarczych.

Podsumowanie

Decydując się na prowadzenie własnej działalności, warto wybrać właściwe biuro rachunkowe. Profesjonalnie zadba ono o naszą księgowość, a także kadry i płace.

Źródło: http://www.union.katowice.pl/