Skip to content Skip to footer

Skup metali szlachetnych nie tylko dla firm

Najczęściej skup metali rzadkich czy szlachetnych kojarzy się z obrotem takimi metalami, jaki wiąże dwie firmy. Tymczasem przedsiębiorstwa, specjalizujące się w skupowaniu metali szlachetnych, są zainteresowane pozyskaniem metali szlachetnych także od klientów indywidualnych. Oczywiście w każdym przypadku będzie obowiązywać nieco inny cennik, według którego rozliczana będzie transakcja, niemniej jednak sposób wyceny czy sama sprzedaż nie są uzależnione od tego, czy klient jest przedsiębiorstwem, czy osobą indywidualną.

Jaki złom metalu jest poszukiwany?


Najczęściej skup metali szlachetnych kojarzy się ze skupem złota, srebra czy platyny, bowiem takie metale wykorzystuje się także w jubilerstwie. Jednak biżuteria z metali szlachetnych, a właściwie jej złom, to zaledwie wycinek tego, co skupują firmy specjalizujące się w pozyskiwaniu i przetwórstwie metali szlachetnych. Sama platyna jest bardzo popularna w postaci tygli laboratoryjnych, ale również elektrod czy termopar. Z kolei srebro jest wykorzystywane w lutach i spawach. Skup metali szlachetnych obejmuje także skup metali rzadkich, jak pallad, wolfram czy molibden. Każda firma, która skupuje metale szlachetne, może jednak ograniczyć swoją ofertę do wybranych metali, może również wskazać postać, w jakiej będzie skupywać złom metalu szlachetnego.

Jak sfinalizować transakcję sprzedaży metalu szlachetnego?


Skup metali szlachetnych przeprowadzany jest przez wyspecjalizowane firmy, które w ciągu kilkunastu minut są w stanie zbadać każdy rodzaj metalu ze wskazaniem, ile metalu szlachetnego dany stop, lut czy przedmiot zawiera. Klient, który chce sprzedać metal szlachetny, może to zrobić zamawiając przedstawiciela takiej firmy do siebie, może również zamówić przesyłkę, aby wysłać wyceniane przedmioty do firmy. Przed wysyłką złomu metalu warto przejrzeć oferty różnych firm, zajmujących się pozyskiwaniem metali szlachetnych. Porównanie ofert powinno obejmować cenę za podobne lub jednakowe postacie, w jakich występuje dany metal. Warto pamiętać, że nie każda firma skupuje wszystkie rodzaje metali szlachetnych i rzadkich, a niektóre z nich wręcz specjalizują się jedynie w skupowaniu określonych przedmiotów zawierających np. platynę.

Większość transakcji finalizuje się po dokonaniu wyceny sprzedawanego przedmiotu z metalu szlachetnego. Sama transakcja może być sfinalizowana poprzez zaakceptowanie płatności gotówką lub przelewem. Niektóre firmy w dużych miastach posiadają swoje biura, w których każdy klient może dokonać wyceny posiadanych metali szlachetnych.

Więcej na stronie http://www.stellmet.pl/