Skip to content Skip to footer

Opakowania jednorazowe w gastronomii. Na co zwracać uwagę?

Opakowania jednorazowe są bardzo wygodnym rozwiązaniem w gastronomii. Ułatwiają sprzedaż posiłków na wynos i ich dystrybucję do klienta. Mają również pozytywny wpływ na wizerunek firmy sprzedającej posiłki. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas serwowania posiłków w jednorazowych pojemnikach.

Ekologia jest najważniejsza

Plastikowe pojemniki jednorazowe i słomki od zawsze stanowiły ogromne obciążenie dla natury. Na szczęście świadomość ekologiczna w Polsce wzrasta. Aktualnie obowiązuje już całkowity zakaz stosowania plastiku podczas sprzedaży posiłków na wynos. Zakaz dotyczy jednorazowych pojemników i akcesoriów, w przypadku których można zastosować biodegradowalne odpowiedniki. W niektórych punktach mogą znajdować się zapasy pojemników jednorazowych i akcesoriów wykonanych z plastiku. Nie warto jednak oszczędzać na ekologii. Udostępnianie plastikowych sztućców może odbić się niekorzystnie na wizerunku punktu gastronomicznego. W wymianie akcesoriów na ekologiczne pomoże hurtownia opakowań jednorazowych.

Klient zwróci uwagę na jakość pojemników

Punkty gastronomiczne często nie przywiązują wagi do jakości pojemników, w których transportowane są potrawy. Jest to błąd. Jakość pudełka do pizzy lub innego opakowania będzie pierwszą rzeczą, na którą zwróci uwagę klient po otrzymaniu zamówienia. W tym przypadku trzeba postawić na wytrzymałość. Zastosowane Pojemniki jednorazowe muszą dobrze znosić ciepło i wilgoć. Istotne jest również dopasowanie opakowania do wielkości serwowanej porcji.

Opakowania budują rozpoznawalność marki

Umieszczenie logo firmy na jednorazowym opakowaniu to zabieg, który ma duży wpływ na budowanie świadomości marki wśród klientów. Dotychczas mogły sobie na to pozwolić głównie duże sieci. Obecnie również niewielkie punkty gastronomiczne mają do dyspozycji personalizowane opakowania jednorazowe. Dobra hurtownia opakowań jednorazowych jest w stanie dostarczyć pojemniki jednorazowe z dowolnym nadrukiem. Nadruk z logo firmy i danymi kontaktowymi znakomicie sprawdzi się na pudełkach do pizzy. Pozytywne wrażenia odniesione przez klienta mogą przełożyć się na kolejne zamówienie w przyszłości.

Podsumowanie

Gastronomia jest branżą, w której trzeba zadbać o każdy szczegół. Klient może zwrócić uwagę nawet na pojemnik, w którym znajduje się danie. Warto postawić na wysoką jakość i rozpoznawalność marki już na tym etapie.