Skip to content Skip to footer

Skrzynki plastikowe i ich wykorzystanie

Skrzynki plastikowe niezmiennie cieszą się dużą popularnością, jak chodzi o transport wielu produktów. Zapewniają nie tylko bezpieczniejszy, ale również w wielu sytuacjach znacznie łatwiejszy transport, przechowywanie czy nawet eksponowanie produktów na sklepie. Wykorzystywane są w bardzo wielu dziedzinach, jedną z nich jest transport i przechowywanie warzyw i owoców.

Zalety skrzynek plastikowych

Skrzynka plastikowa na owoce wielu osobom kojarzy się nie tylko z ich transportem, ale również ich przechowywaniem i nawet ekspozycją. Ze względu na różne oczekiwania klientów tym zakresie, skrzynki na owoce produkowane są w różnych wielkościach. Dzięki temu bez problemu można w nich przewozić czy przechowywać wszystkie odmiany owoców, tak samo te delikatne jak i te bardziej odporne na uszkodzenia. Duże skrzynki plastikowe zazwyczaj wybierane są do przewozu i przechowywania lub nawet ekspozycji twardych warzyw czy owoców. Niezwykle często trafiają do nich już podczas zbiorów, następnie są w nich przewożone i w sklepach często wystawiane na ekspozycję. Jest to rozwiązanie bardzo korzystne, gdyż przekładanie owoców czy warzyw sprawia, że szybciej ulegają uszkodzeniom. Na pewno także pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Zastosowanie małych skrzynek na owoce

Małe Skrzynki na owoce zazwyczaj przeznaczane są do transportu owoców i warzyw o mniejszych rozmiarach lub niezwykle delikatnych. Często jako dodatkowe zabezpieczenie stosuje się również tekturowe przekładki czy wykładanie skrzynek na przykład trocinami, aby jak najbardziej zminimalizować uszkodzenia produktów. Taka skrzynka plastikowa na owoce pozwala na bezproblemowe ich przechowywanie jedna na drugiej, co zmniejsza również ilość przestrzeni magazynowej czy nawet sklepowej do wystawienia produktów. Skrzynki produkowane są z odpowiedniego rodzaju plastiku, który bez problemu może być przeznaczony do kontaktu z żywnością. Ażurowe ścianki skrzynek plastikowych pozwalają na bezproblemową cyrkulacje powietrza i dzięki temu zapobiegają gromadzeniu się nadmiernej ilości wilgoci. W porównaniu z innych opakowaniami skrzynki wykonane z plastiku wychodzą również taniej, gdyż można je stosować wielokrotnie co niej jest możliwe na przykład gdy chodzi o opakowania tekturowe.