Skip to content Skip to footer

Pamiątka chrztu – jak wybrać odpowiedni prezent?

Chrzest to niezwykle ważny dzień w życiu każdego dziecka – wybierając się na chrzciny, warto zadbać o wcześniejsze przygotowanie pamiątkowego upominku. Wyboru pamiątki na chrzest warto dokonać odpowiednio wcześniej, tak aby ofiarować dziecku piękny i niepowtarzalny prezent.

Prezenty na chrzest – o czym pamiętać?

Upominki na chrzest powinny być przede wszystkim oryginalne – nawet najdrobniejszy prezent, w którego przygotowanie włożyliśmy sporo serca i czasu ucieszy zdecydowanie bardziej niż ten drogi, ale kupiony w pośpiechu. Świetnym rozwiązaniem jest wręczenie dziecku spersonalizowanego drobiazgu – z tego pomysłu ucieszą się także rodzice, którzy z pewnością docenią trud włożony w przygotowanie pamiątki.

Zwykło się przyjmować, że rodzicie chrzestni – jako najważniejsi z gości – powinni nieco bardziej przyłożyć się do wyboru pamiątki chrztu. Prezenty od rodziców chrzestnych są z reguły bardziej kosztowne – zasada ta powinna być jednak dostosowana do indywidulanych możliwości każdego z gości.

Ozdobne medaliki i grawerowane bransoletki – czyli sprawdzone pomysły na pamiątkę chrzcin

Wśród najpopularniejszych prezentów na chrzciny możemy znaleźć między innymi ozdobne medaliki. Pamiątka chrztu w postaci medalika z podobizną świętego i spersonalizowanym grawerem to jedna z lepszych metod na upamiętnienie tej podniosłej uroczystości.

Podobnie będzie również w przypadku bransoletki z grawerem, która praktycznie zawsze okaże się trafionym pomysłem. Bransoletki z wygrawerowanym imieniem dziecka i datą chrztu to coraz częściej wręczany prezent.

Zarówno bransoletki jak i ozdobne medaliki to upominki bardzo często wybierane przez rodziców chrzestnych. Niezwykle trwałe i odporne na działanie czasu, będą towarzyszyć dziecku przez wiele długich lat.

Grawerowane tabliczki – ciekawy pomysł na upominek

Coraz bardziej popularne wśród prezentów na chrzciny są różnego rodzaju pamiątkowe tabliczki. Pamiątka chrztu w postaci ozdobnej, spersonalizowanej tabliczki to doskonały sposób na upamiętnienie tego ważnego dnia.

Innym, równie ciekawym pomysłem na prezent na chrzciny może okazać się dyplom, na którym umieścimy imię dziecka oraz datę chrztu. Na dyplomie mogą znaleźć się również własnoręcznie napisane przez nas życzenia – ten mały i wzruszający detal to doskonały sposób na nieco bardziej indywidualne podejście do prezentu.

Pamiątki chrztu dostępne są w ofercie Grawernia.pl.