Skip to content Skip to footer

Praktyczna rurka Prandtla z dodatkowych uchwytem

Dla profesjonalnych instalacji stacjonarnych rurki Prandtla o mniejszych rozmiarach najczęściej wyposażone są w gwintowane uchwyty zaciskowe. W dużej mierze to właśnie dzięki dodatkowym uchwytom możliwy jest szybki i bezproblemowy montaż bezpośrednio w ścianie kanału.

Uniwersalne uchwyty dla wymagających użytkowników

Po dokładnym przykręceniu uchwytu bezpośrednio do ściany kanału, rurki Prandtla można w swobodny sposób ją przesuwać poprzez uchwyt aż do momentu osiągnięcie odpowiedniej pozycji. Za pomocą specjalnej nakrętki można z kolei zablokować całą konstrukcję. Aby przeprowadzić montaż niezbędne jest oczywiście wykonanie w ściance kanału gniazda gwintowanego, które będzie mieć średnicę uchwytu.

Wielu renomowanych producentów oferuje swoim klientom również niezawodne rurki Prandtla z wbudowaną termoparą. Dzięki zamontowaniu standardowego złącza termopary K można nawiązać współpracę z wieloma różnorodnymi przyrządami do pomiaru. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby podłączyć przyrządy do rejestracji temperatury. Jednoczesny pomiar prędkości i temperatury znacząco większa poszczególne parametry metrologiczne. Rurka Prandtla w tym konkretnym przypadku może pracować z temperaturami rzędu 500 stopni Celsjusza. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie.

Niezawodne rurki do mediów zapylonych

Nowością na rynku są profesjonalne rurki Prandtla do mediów zapylonych. Jak powszechnie wiadomo największym problemem przy mediach zapylonych jest oczywiście ryzyko częstego zatykania się otworów, które odpowiadają za odbieranie ciśnienia. Przy mediach zapylonych najlepiej sprawdzą się rurki z powiększonym otworem czołowym w głowicy. Jeżeli chodzi o otwory boczne, które odpowiadają za ciśnienie statyczne, to wykonane są one z kolei w postaci poprzecznych nacięć.

Coraz większą popularność zyskuje również rurka Prandtla wykonana metodą teleskopową. Jest to bardzo poręczna i niesłychanie praktyczna wersja, która doskonale sprawdzi się przede wszystkim przy szybkich pomiarach w układach wentylacji i klimatyzacji. Renomowane firmy są w stanie wykonać na indywidualne życzenie klientów nawet bardzo nietypowe rurki Prandtla, które wyróżniają się skomplikowaną konstrukcją.

Rurki prandtla dostępne są w ofercie Pascal s.c..