Skip to content Skip to footer

Plastikowe skrzynie na owoce – praktyczny sposób na przechowywanie i transport

Coraz częściej możemy spotkać się z tym, że do transportu owoców i warzyw używa się nie tradycyjnych skrzynek drewnianych, ale plastikowych. Dlaczego tak się dzieje i dlaczego te ostatnie rozwiązanie zdobywa coraz to większą popularność?

Czym charakteryzują się plastikowe skrzynie na owoce?

Plastikowe pojemniki na owoce swoją pozycję na rynku zdobyły dzięki uniwersalności oraz dużej praktyczności: są one wygodne w użytkowaniu i sporo lżejsze, a przy tym tak samo wytrzymałe, jak tradycyjne drewniane modele.Szczególną cechą, odróżniającą skrzynie plastikowe, jest łatwość ich mycia i dezynfekcji (można czyścić je na przykład w zautomatyzowanych systemach myjących), co przy produktach takich jak owoce i warzywa jest bardzo ważne. Dzięki łatwości utrzymania higienicznej czystości można więc wykorzystywać je wielokrotnie, co w połączeniu z dużą wytrzymałością, odpornością na niekorzystne warunki i żywotnością sprawia, że po prostu opłaca się wymienić pojemniki drewniane na plastikowe Skrzynie na owoce.

Gdzie szukać najlepszych jakościowo pojemników na owoce?

Biorąc pod uwagę łatwość psucia się i delikatność tego specyficznego towaru, to o najlepsze skrzynki plastikowe na owoce producent powinien zadbać z wyprzedzeniem zbiorów – pozwoli to na najlepsze jakościowo magazynowanie i transportowanie zebranych plonów. Poszukiwania można zacząć na targach przemysłowych lub, co jest wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem szczególnie w czasie obecnej pandemii, w internecie. Znajdziemy tu mnóstwo firm, które zajmują się dystrybucją skrzynek w różnych rozmiarach i cenach, dobrze jest też zamówić kilka sztuk „na próbę”, by zweryfikować czy jakość towaru jest faktycznie zgodna z obietnicami producenta.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Jeśli chodzi o skrzynki plastikowe na owoce producent żywności może docenić je właśnie za ich bezpieczeństwo i nie chodzi tu tylko o specjalne systemy pozwalające na solidne i pewne sztaplowanie w magazynie czy podczas transportu.Plastikowe skrzynie posiadają, a raczej te wybierane do przechowywania owoców powinny posiadać, specjalne atesty do kontaktu z żywnością – chodzi tutaj o bezpieczny, kontrolowany plastik. Ponadto, możliwość dokładnej dezynfekcji oraz cyrkulacji powietrza, zapewnia owocom najlepsze możliwe przechowywanie, co może wpłynąć na cenę ich sprzedaży oraz zadowolenie klientów.