Skip to content Skip to footer

Zabudowa turystyczna samochodu osobowego – tanie podróżowanie

Podróżowanie to nie tylko możliwość relaksu czy oderwania się od codzienności. Podróże kształcą, rozwijają i pozwalają poznać wiele ciekawych ludzi oraz zakątków świata. Jedną z fajniejszych form wycieczek jest podróżowanie kamperem. Oczywiście jest to auto drogie, ale można skorzystać z zabudowy turystycznej osobówki i mieć minikampera.

Zabudowa turystyczna samochodu osobowego

Kampery nie są małymi autami i nie każdy ma możliwość zakupu takiego auta. Są one drogie, a dodatkowo utrzymanie ich jest bardzo kosztowne. Problemem jest także ich gabaryt, a z racji tego, że kamper używany jest kilka razy w roku, to trzeba mieć miejsce na jego przechowywanie.

Idealnym rozwiązaniem i świetną alternatywą dla kampera jest Zabudowa turystyczna samochodu osobowego. Są firmy nie tylko za granicą, ale także i w Polsce, które posiadają ciekawe rozwiązania pozwalające przemienić auto osobowe w kampera.

Niezbędne elementy zabudowy turystycznej auta

Aby samochód osobowy stał się kamperem niezbędne jest łóżko. W takim wypadku łóżko jest składane i mieści się swobodnie w bagażniku auta. W przypadku kupna łóżka w rozszerzonej wersji, można liczyć na łóżko wraz z szafkami. W tych szafkach znajduje się kuchenka, zlew z kranem, bieżącą wodą i niezbędnymi akcesoriami oraz szafki do przechowywania.

Taki zestaw można także rozbudować, jeśli miejsce na to pozwala. Dodatkowo można jeszcze umieścić stolik z krzesełkami, dzięki czemu przygotowane posiłki można spożywać na zewnątrz auta. Zabudowa turystyczna samochodu sprawdzi się najlepiej w aucie typu kombi lub van. Jednak także w sedanie czy większym hatchbacku można z takiej opcji skorzystać.

Tanie podróżowanie osobowym kamperem

Przemiana samochodu osobowego na kampera jest dużą oszczędnością. Przede wszystkim odpadają koszty noclegu, które są niemałe. Dodatkowo w sezonie wakacyjnym nie trzeba martwić się o brak miejsc noclegowych.

Zabudowa turystyczna osobówki to także możliwość spontanicznego zwiedzania i przenocowania gdzieś. Taki zestaw można mieć cały czas w aucie, dzięki czemu żadna podróż czy noc nas nie zaskoczy.