Skip to content Skip to footer

Pościel to ważna część wystroju i aranżacji sypialni

W łóżku spędzamy ponoć prawie połowę naszego życia, dlatego tak ważne jest duże i wygodne łóżko z dobranym materacem. Nie mniej ważnym elementem tej całej układanki jest pościel dobrej jakości. Jakie pościele do sypialni wybrać, by cieszyć się dużym komfortem podczas snu? Warto zadbać nie tylko o stronę wizualną kompletu pościeli, ale również o jego materiał i jakość wykonania co ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Sprawdź, jaki materiał pościelowy sprawdzi się najlepiej w codziennym użytkowaniu.

Najlepsze materiały na Pościele do sypialni

Najpopularniejszą tkaniną pościelową jest bawełna. Pościel z tego materiału zapewni przewiewny i lekki klimat w sypialni. Doskonale współgra z naszym ciałem umożliwiając swobodny przepływ powietrza. Innymi odmianami bawełny na poszwy i poszewki są: kora, miękka i ciepła flanela oraz satyna bawełniana.

Satyna posiada oryginalny i bardzo mocny splot. Jest przez to mocniejsza i bardziej odporna na uszkodzenia. Cechuje ją także przyjemna gładkość w dotyku oraz przytulne ciepło.

Nowoczesne aranżacje łóżka z pościelą

Do wnętrz surowych i minimalistycznych pasują pościele nowoczesne z prostymi geometrycznymi wzorami. Eleganckie i delikatne motywy roślinne wprowadzą do wnętrza atmosferę harmonii. Ciekawy efekt dadzą duże kołdry zakrywające całe łóżko. Ich design i kolor powinien pasować do wykończenia ramy łóżka. Dopełnieniem całości będzie kilka poduszek o różnej wielkości oraz odpowiednio dobrana wykładzina.

Szare pościele nowoczesne doskonale łączą się z innymi bardziej zdecydowanymi kolorami użytymi w sypialni. To sprawia, że sprawdzą się w stylu aranżacji zarówno nowoczesnym, jak i klasycznym. Delikatniejsze barwy jak róż, błękit lub biel pozwolą wyciszyć się przed snem, tworząc zarazem romantyczny nastrój w sypialni.

Jak dbać o pościel dobrej jakości?

Nasza wymarzona pościel wymaga odpowiedniego postępowania przy jej czyszczeniu i praniu. Należy zawsze postępować według danych na metkach. Do prania warto użyć nieco mniej proszku czy płynu niż zazwyczaj. Dobrze jest wybrać program z jak najmniejszym wirowaniem. Odwirowanie powinno trwać maksymalnie 30 sekund. Pościel znanych polskich firm zapewni trwałość kolorów i kształtów. Poszwy i poszewki nieznanych firm i ze słabej jakości materiałów często nie trzymają wymiarów, a ich kolory i wzory nie wytrzymują regularnego prania.