Skip to content Skip to footer

Suknia ślubna prosta

Suknia ślubna prosta – czyli, jak kreacją ślubną zaskoczyć wszystkich gości?

Wydawać by się mogło, że proste suknie ślubne nie zrobią na nikim większego wrażenia. Jest to oczywiście absurd. Prosta suknia ślubna może być tak świetnie skrojona, że podkreśli wszelkie atuty przyszłej mężatki a ukryje to, co ukryć powinna. Proste suknie ślubne sprawdzają się i na weselach w wiejskim stylu, i na imprezach w stylu glamour. Prosta kreacja wpasuje się idealnie do każdego tematu przewodniego wesela. Co więcej, tylko w takiej sukni ślubnej, Panna Młoda może przetańczyć całą noc – nie czuć większego zmęczenia. W czym więc tkwi sekret?

Suknie ślubne proste – sekret idealnej kreacji

Prosta suknia ślubna, wykonana z gładkiego dołu jest niczym, jak czysta karta, na której można narysować dosłownie wszystko. Dzięki swej prostocie, Panna Młoda może z jednej strony wyglądać niezwykle dziewczęco – wystarczy, że doda wianek na głowie, luźno upięte włosy, piękne choć niesfornie ułożone kwiaty i już styl boho jest gotowy. Z drugiej strony, dodając większą biżuterię, mocno błyszczącą oraz mocny makijaż – uzyska się styl gmalour. Narzucenie do kościoła kurtki skórzanej lub jeansowej z kolei podkreśli nietuzinkowy charakter Panny Młodej oraz doda nieco nonszalancji a cała ceremonia nabierze nieco rockowo-luźnego klimatu. Wszystko zależy od dodatków. W przypadku obszernych księżniczek czy princessek albo obcisłych rybek – nie zawsze wszystko będzie pasować i sprawdzi się podczas całej imprezy. Dodając mnóstwo biżuterii do „księżniczkowej” sukni, można mieć wrażenie przepychu – a on nie zawsze jest wskazany. Owszem, zdarzają się kobiety, które im więcej błyskotek posiadają, tym lepiej się czują. Jednak czy na weselu też jest to aż tak bardzo konieczne? Chyba nie. Mniej, znaczy więcej.

Suknie ślubne proste

Proste kreacje najczęściej szyte są z miękkiego jedwabiu, organzy czy muślinu. Takie suknie pięknie podkreślają sylwetkę i niesamowicie ładnie układają się w tańcu. Do takich kreacji łatwo dołączyć długi tren, który później z powodzeniem będzie można podpiąć – bez obawy o to, że suknia nabierze nieproporcjonalnych kształtów.

Warto jest stawiać na prostotę, gdyż w ten sposób będziemy dobrze zapamiętani i na pewno każdemu przypadniemy do gustu.