Skip to content Skip to footer

Szkolenia AFF – dla kogo?

Rośnie popularność szkoleń AFF. Decyduje się na nie coraz więcej osób, a w niektórych szkółkach spadochroniarskich na wolne terminy trzeba czekać miesiącami. Dlaczego tak się dzieje? Kto powinien zainteresować się szkoleniem? Dla kogo będzie dobrą zabawą?

Dla miłośników mocnych wrażeń

Szkolenia AFF spodobają się miłośnikom mocnych wrażeń. Tym wszystkim, którzy na co dzień skarżą się na braki adrenaliny na pewno spodoba się samo szkolenie oraz możliwości jakie otwiera. W czasie kursu każdy uczestnik ma szansę odbycia przynajmniej kilku skoków ze spadochronem.

To duże wyzwanie, ale fani sportów ekstremalnych na pewno będą nim zachwyceni. Każdy skok to okazja do tego, by poczuć niesamowite emocje, których nie sposób kupić ani podrobić. Skoki ze spadochronem to swobodne spadanie a później unoszenie się pod otwartą czaszą. Oba te typy lotów dostarczają zupełnie innych emocji.

Dla byłych wojskowych

Są też osoby, które miały już wcześniej okazję skakać ze spadochronem, ale albo było to dawno albo też nie wyrobiły sobie wtedy właściwych uprawnień. Taka sytuacja może mieć miejsce na przykład u emerytowanych wojskowych. Są to osoby, które często już skakały i to w szczególnie trudnych warunkach.

Jeśli oddawali oni skoki kilkanaście lat temu, to szkolenie AFF na pewno przyda im się do tego, by odświeżyć swoją pamięć. Poza tym procedury wojskowe różnią się od cywilnych. Skacząc trzeba pamiętać, by ich przestrzegać. Dla własnego bezpieczeństwa dobrze jest odkurzyć swoją wiedzę i pamięć. Przy okazji można też dowiedzieć się, czy coś się nie zmieniło w ciągu mijających lat.

Dla przyszłych instruktorów

Szkolenia AFF są też szansą dla przyszłych instruktorów skoków. Zanim zaczną kogokolwiek uczyć, sami muszą wiele się dowiedzieć. Właśnie z tego powodu, muszą przejść drogę od zera i sprawdzić czego dowiadują się kursanci i jak wygląda praca z nimi.

Co ważne, instruktorem spadochroniarstwa może zechcieć zostać też ktoś, kto jeszcze nigdy nie skakał. Przed taką osobą wyjątkowo długa droga i szkolenie AFF jest jej pierwszym krokiem. To właśnie ono otworzy drogę do tego, by zdobyć certyfikat umożliwiający samodzielne skoki, a później też niezbędne dokumenty do tego, by brać odpowiedzialność za innych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.