Skip to content Skip to footer

Torba dla psa jako alternatywa dla transporterów

Pies to wspaniały przyjaciel każdego człowieka – to rzecz oczywista i naturalna. Lubimy przebywać z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi, bawić się z nimi, spędzać z nimi czas, chodzić na wycieczki … No właśnie wycieczki wcale nie są czasami tak przyjemnie spędzonym czasem, jakby się mogło wydawać. Dlaczego?

Transport psa

Otóż psy niespecjalnie lubią zazwyczaj sam moment transportu. Najczęściej dość chętnie siadają na tylnym siedzeniu samochodu, jednak takie przewożenie ich zdecydowanie nie jest bezpieczne. Psu może się coś nieprzyjemnego wydarzyć. Ponadto pies na tylnym siedzeniu stanowi także pewne ryzyko dla właściciela – nasz przestraszony pupil może bowiem skoczyć, szczeknąć itd., co wytrąci kierowcę z równowagi.

Dlatego też często decydujemy się na zakup klatki dla psa. Jest to bezpieczne rozwiązanie, niemniej jednak średnio wygodne dla naszego zwierzaka. Psy, zazwyczaj te małe, nie lubią tego, że ściany są sztywne, nie mogą się wygodnie przemieścić i na dodatek nie mogą wyglądać za okno. Dlatego też niestety często są bardzo niespokojne… Czy jednak mamy jakąś alternatywę?

Torba na psa – znakomite rozwiązanie

Na szczęście ostatnimi czasy coraz bardziej popularne stają się torby na psa. Czym się one charakteryzują? Przede wszystkim tym, że mają miękkie boki – dzięki temu psu jest znacznie wygodniej. Ponadto nie patrzy on na świat zza kratek, tylko siedzi z główką ponad poziomem torebki. Stabilne, twarde podłoże torby na psa zapewni dodatkowy komfort.

Warto jeszcze dodać, że w takich torbach na psa, zwierzaki się wyjątkowo uspokajają. Jest im ciepło i przytulnie, a ponadto zawsze można je pogłaskać i uspokoić. Oprócz tego każda torba na psa ma możliwość podpięcia smyczy albo inny mechanizm, który zabezpiecza naszego pupila przed wypadnięciem z torby.

Jak wybrać torbę na psa?

Jak powinna wyglądać idealna torba na psa? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, aby nie miała ona szorstkiego, sztucznego materiału ani nie posiadała niewygodnych szwów. Takie rzeczy będą bowiem bardzo drażniły naszego zwierzaka i nie pozwolą mu na spokojną podróż.

Warto także zwrócić uwagę na ogólną estetykę takiej torby na psa. Musi ona na pewno być wykonana z materiału, który łatwo jest wyczyścić. Ponadto warto zwrócić uwagę na fakt, że obecnie torby na psa wcale nie przypominają okropnych toreb, które były dawniej. Dzisiaj zdecydowanie wyglądem przypominają nieraz bardzo eleganckie damskie torebki czy męskie torby sportowe. Mamy możliwość dobrania zatem torby na psa do naszego stroju.

Artykuł powstał we współpracy z LileTink.pl