Skip to content Skip to footer

Uzdrowisko w Beskidzie Śląskim

Ustroń jest urokliwą miejscowością położoną w dolinie rzeki Wisły, w górach Beskidu Śląskiego. Jest ośrodkiem uzdrowiskowo -wypoczynkowym, chętnie odwiedzanym przez turystów i kuracjuszy.
W Ustroniu występują liczne źródła wód żelazistych i mineralnych oraz pokłady borowiny. W dzielnicy Zawodzie, na zboczach Równicy, powstał w latach 70 – tych kompleks kilkunastu wyjątkowych pod względem architektonicznym obiektów sanatoryjnych i wypoczynkowych. Działają do dziś, widoczne z daleka, są znakiem rozpoznawczym Ustronia.

Piramidy na zboczach góry – charakterystyczne noclegi w Ustroniu

Dla osób, które oprócz odpoczynku poszukują miejsca, gdzie mogą wyleczyć swoje schorzenia, w dzielnicy uzdrowiskowej Zawodzie, znajdą coś dla siebie. Kilka kompleksów sanatoryjno-uzdrowiskowych oferuje noclegi w Ustroniu z licznymi zabiegami i rehabilitacją zdrowotną. Można wybrać całe turnusy rehabilitacyjne, jak i kilkudniowe noclegi, i wykupić wtedy pojedyncze zabiegi. Słynne piramidy w Ustroniu to również luksusowe hotele, oferujące wyjątkowe pokoje ustroń dla najbardziej wymagających klientów.W wielu hotelach oprócz komfortowo urządzonych pokoi na miejscu można skorzystać z lobby baru, restauracji, karczmy z regionalnymi potrawami, sali bilardowej i sali zabaw dla dzieci oraz biblioteki.

Z pokoi rozciąga się malowniczy widok na górski krajobraz i Ustroń.Na zewnątrz można wypocząć w zagospodarowanym ogrodzie.

Dostępne są także liczne zabiegi odnowy biologicznej w spa. Tam pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów można poddać się zabiegom terapeutycznym i relaksacyjnym.Goście hotelowi mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego czyli rowerów górskich i kijków do Nordic Walking.

Oferta hoteli w Ustroniu jest wyjątkowo bogata. Każdy z pewnością tam wróci.

Pobytowe opcje specjalne

Pokoje ustroń w hotelach na zboczu Równicy oferują jeszcze dodatkowe sezonowe atrakcje.

Możliwość spędzenia Wielkanocy i Świąt Bożego Narodzenia wraz z rodziną i najbliższymi w hotelu. Tradycyjne świąteczne potrawy, świąteczna atmosfera, drobne upominki i mnóstwo atrakcji dla dzieci będą dla gości czasem wypoczynku i świątecznego relaksu.Także specjalny, weekendowy pobyt dla dwóch osób. Do wyboru zabiegi w spa i pokoje ustroń o podwyższonym standardzie.