Skip to content Skip to footer

Jak zostać game developerem?

Game developer to niewątpliwie zawód przyszłości. Osoby, które go wykonują muszą charakteryzować się dobrym gustem i wyobraźnią przestrzenną. Co trzeba zrobić żeby pracować w tym zawodzie?

Wykształcenie czy doświadczenie?


Żeby zostać game developerem nie trzeba mieć żadnego szczególnego wykształcenia. Ukończone studia z zakresu architektury, czy plastyki mogą być atutem, ale nie są konieczne. Firmy, które zatrudniają projektantów gier, takie jak iFun4All, bardziej interesują się faktycznymi umiejętnościami niż ukończonymi kierunkiem. Potrzebną wiedzę można czerpać z kursów i tutorialów dostępnych online. Kluczowe są jednak przepracowane godziny i samodyscyplina potrzeba do samodzielnego gromadzenia informacji. Wykształcenie schodzi na dalszy plan, najważniejsze jest doświadczenie.

Portfolio


Podstawą polish game developers jest bogate i wartościowe portfolio. Im więcej w nim projektów i próbek pracy – tym lepiej. Oczywiście, należy pamiętać, że warto chwalić się wyłącznie dobrymi pracami. Te niedokończone, lepiej zachować wyłącznie dla siebie, bo będą kiepską wizytówką. Z dobrze przygotowanym portfolio, można wyruszyć na poszukiwania zatrudnienia. Trzeba jednak pamiętać, że praca znajdzie się wyłącznie dla najlepszych. Polski rynek jest już dość przesiąknięty polish game developers. Z tego powodu, zatrudnienie przy najbardziej dochodowych projektach dostają graficy, którzy mogą się pochwalić swoimi dotychczasowymi osiągnięciami.

Zarobki


Osoby zastanawiające się nad wyborem drogi życiowej, zawsze zwracają uwagę na potencjalne zarobki. W przypadku projektantów gier, wynagrodzenia wahają się od 2 000 do 10 000 złotych i więcej. Oczywiście, zależy to od tego jak dochodowy jest tworzony projekt. Na wyższe wypłaty mogą liczyć osoby bardziej doświadczone. Należy też pamiętać, że za granicą game developerzy zarabiają więcej. Jest to tendencja widoczna w każdej branży, więc nikogo ten fakt już nie dziwi.

Przyszłość


Wszystkie zawody związane z szeroko pojętą informatyką – od programowania i tworzenia zaawansowanych aplikacji, aż po grafikę komputerową, są zawodami z przyszłością. Dziedziny te, ulegają ciągłemu rozwojowi. Dzięki temu, decyzja o tym by wejść w środowisko IT może okazać się bardzo opłacalna. Należy, jednak poświęcić dużo czasu i wysiłku, na to by nauczyć się wszystkiego samodzielnie. Tym bardziej, że jeszcze nie powstała w Polsce uczelnia, która traktowałaby w sposób pełny i kompleksowy zagadnienia tej tematyki. Z tego powodu konieczne jest doszkalanie się przez całe życie zawodowe.